Pomorskie Forum Eksploracyjne
http://www.forum.eksploracja.pl/

Regulamin PFE
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=40&t=36453
Strona 1 z 1

Autor:  MiśFasci [ 25 sty 2016, 19:37 ]
Tytuł:  Regulamin PFE

Poniżej regulamin Forum, który zaczyna obowiązywać od dnia publikacji tj. 25.01.2016 roku. Proszę o poważne potraktowanie zasad tu wprowadzonych.

 1. Pomorskie Forum Eksploracji jest forum umożliwiającym wymianę wiedzy, opinii i informacji pomiędzy użytkownikami zainteresowanymi historią i eksploracją, ze szczególnym uwzględnieniem Pomorza.
 2. Każda osoba deklarująca chęć przystąpienia do społeczności Forum, zobowiązana jest do przestrzegania przepisów prawa, regulaminu Forum i dobrych obyczajów. Rejestracja na PFE równoznaczna jest z akceptacją niniejszego regulaminu.
 3. Forum zarządzane jest przez Administratora, Wice Administratorów i Moderatorów.
 4. Forum ma charakter niekomercyjny. Zakazana jest na nim jakakolwiek reklama bądź kryptoreklama. Zakazana jest również jakakolwiek agitacja polityczna.
 5. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie zasobów Forum dla celów komercyjnych.
 6. Każdy użytkownik może posiadać jedno konto na Forum.
 7. Dla korzystania z zasobów forum wskazana jest rejestracja, dająca możliwość dokonywania wpisów i umożliwiająca dostęp do zasobów Forum.
 8. Forum posiada dodatkowe zasoby, które są udostępnione użytkownikom wykazującym aktywność i wnoszącym swoją wiedzę i doświadczenie na Forum.
 9. Wszelkie wypowiedzi i opinie zamieszczone na Forum są wypowiedziami i opiniami osób, które je zamieściły. Ewentualne treści sprzeczne z regulaminem forum bądź przepisami prawa będą usuwane – z uwzględnieniem możliwości czasowych Zespołu Administracyjnego.
 10. Wpisy użytkowników Forum nie mogą naruszać praw autorskich. Powołując się na informację - należy podać źródła. Publikowane zdjęcia nie będące autorstwa zamieszczającego wpis winny mieć wskazane źródło pochodzenia.
 11. Zamieszczane w poście zdjęcia, rysunki, szkice jak i powoływane treści z Internetu winny być udostępniane na serwerze forum. Niewskazane jest zamieszczanie powołanych materiałów poprzez zamieszczania tylko linków do serwerów zewnętrznych.
 12. Na PFE obowiązuje kultura wypowiedzi, ocen i komentarzy. Jakiekolwiek spory pomiędzy użytkownikami winny być rozwiązywane poza Forum – ewentualnie z wykorzystaniem wiadomości prywatnych.
 13. Użytkownicy Forum kierując się szacunkiem do innych użytkowników dokonują wpisów przemyślanych z zachowaniem zasad pisowni.
 14. Posty użytkowników naruszające dobre obyczaje bądź regulamin Forum, mogą być usuwane. Drobne uchybienia skutkować mogą przeredagowaniem ich treści.
 15. Posty umieszczone w niewłaściwych działach będą przenoszone do działów właściwych.
 16. Nieprzestrzeganie regulaminu bądź zasad Forum spowoduje zastosowanie sankcji będących się w gestii Administratora, Wice Administratorów i Moderatorów:
  • upomnienie w prywatnej wiadomości z wykazanymi naruszeniami regulaminu, bądź zasad forum,
  • udzielone ostrzeżenie. Trzykrotne ostrzeżenie skutkuje wykluczeniem z Forum –czasowo bądź dożywotnio.
  • wykluczenie z Forum na czas od jednego tygodnia do czasu nieograniczonego – łącznie z dożywotnim.
 17. Rezygnacja dobrowolna z uczestnictwa w Forum połączona z żądaniem usunięcia danych osobowych bądź też wykluczenie w drodze sankcji zastosowanej przez Zespół Administracyjny względem uczestnika, nie daje mu podstaw do żądania usunięcia treści przez niego zamieszczonych na Forum.
 18. W ramach poszczególnych działów Forum, mogą być tworzone wewnętrzne regulaminy poszczególnych działów bądź też wskazówki zamieszczania postów w danym dziale. Stanowią one integralną część niniejszego regulaminu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/